5 hlavných dôvodov, prečo je výhodné delegovať účtovníctvo

5 hlavných dôvodov, prečo je výhodné delegovať účtovníctvo

Poznáte pojem outsorcing? V mnohých podnikoch sa stáva bežnou praxou. Ide o to, že niektoré povinnosti podniku sa delegujú na iné subjekty alebo fyzické osoby. Mimoriadne výhodný môže byť outsorcing účtovníctva. Keďže je účtovníctvo komplexná a náročná činnosť, ktorá si vyžaduje množstvo času a vynaložených nákladov, najmä pre malé a stredné podniky môže byť delegovanie účtovníctva správnou voľbou. Tu je 5 dôvodov, prečo by ste o outsorcingu účtovníctva mali uvažovať.

  1. Šetrenie nákladov

Nejde len o náklady, ktoré by ste vynaložili za mzdu účtovníka. Sú to aj náklady, ktoré by ste vynaložili na účtovný softvér, odbornú literatúru, rôzne školenia, jednoducho celú prevádzku účtovníctva. Ak sa rozhodnete delegovať účtovníctvo, tieto náklady vám odpadnú.

  1. Šetrenie času

Profesionál, ktorý je v účtovníctve doma a nič ho neprekvapí, strávi pri vašom účtovníctve určite menej času, ako keby ste to mali robiť vy. Ani nehovoriac o tom, koľko hodín by ste museli stráviť rôznymi školeniami a kurzmi. Zatiaľ sa radšej venujte tomu, v čom ste ozaj dobrý. A to svojej firme a jej rozvoju.

Spravujte a budujte svoju firmu pomocou projektového nástroja. Pomôže vám aj s fakturáciou a následne všetko odovzdá vášmu účtovníkovi.

  1. Žiadne starosti so zamestnancom a jeho výkonom

Ak zamestnáte vlastného účtovníka, je veľká pravdepodobnosť, že občas „vypadne“ – či už z dôvodu práceneschopnosti alebo dovolenky. A je vysoká pravdepodobnosť, že vypadne práve vtedy, keď ho najviac potrebujete! Veď takéto situácie iste poznáte. V prípade delegovania účtovníctva tieto problémy riešiť nemusíte. Ak účtovnej firme vypadne zamestnanec, jeho prácu jednoducho spraví niekto iný. A vy o tom vôbec nemusíte vedieť a ani to riešiť!

  1. Nemusíte sledovať legislatívne zmeny

A že je ich v oblasti účtovníctva naozaj požehnane! Kto by ich stíhal sledovať popri svojej vlastnej práci? Delegujte účtovníctvo na nás a môžete si byť istý, že všetky zmeny, novinky a dôležité informácie z oblasti účtovníctva (sociálna a zdravotná poisťovňa, či daňový úrad) máme vždy pod palcom a máme o nich dokonalý prehľad. Vy nemusíte!

  1. Zodpovednosť účtovnej firmy

Účtovná firma, na ktorú delegujete účtovníctvo, samozrejme preberá zodpovednosť za správnosť vedenia účtovníctva. A v prípade akýchkoľvek účtovných chýb musí byť pripravená niesť zodpovednosť! Preto sú kvalitné účtovné firmy poistené voči rizikám, aby klientovi dokázali kompenzovať prípadnú náhradu škody.

Kvalitným účtovníkom môžete veriť

Buďte si istý, že kvalitná a zodpovedná účtovná firma si všetky informácie o vašej spoločnosti nechá pre seba. Diskrétnosť je samozrejmosťou! A inak to nie je ani u nás. Dôvera klienta je pre nás veľmi dôležitá. Zverte nám svoje účtovníctvo, ktoré u nás bude v bezpečí. Vy sa zatiaľ môžete venovať vlastnému biznisu.

Leave a Reply